Heatindelning:

Resultatlista:

DQ = Diskvalificerad, DNS = Ej start, DNF = Brutit, V = Observation,T = Teknisk, J = Tjuvstart
Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 Tot. D C B A
1 331 Filip Bernström Saab MK Ran 7 7 7 7 28 1A
2 324 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 7 7 7 5 26 2A
3 312 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 5 7 7 7 26 3A
4 308 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 7 5 4V 4 20 1B 4A
5 301 Theo Wernersson Saab KAK Hagestig motorsport 7 7 7 7 28 5ADQ
6 302 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK 7 7 7 3 24 6ADQ
7 329 Anton Persson Toyota Tomelilla MK Team magic racing 7 3 7 4 21 2B
8 316 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 5 4 5 4 18 1C 3B
9 315 William Hermansson Saab SHRA Avesta 7 3V 3 7 20 4B
10 327 Isac Åhman Volvo MK Ran 5 5 7 2 19 5BDNF
11 321 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 5 7 5V 5 22 6BDQ
12 319 Liam Levén Saab Vara MK Hagestig Motorsport DNF 4 5 7 16 2C
13 343 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 DQ 7 5 17 3C
14 326 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 3 7V 5 3 18 4C
15 310 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 4 3 4 5 16 1D 5C
16 341 Malve Westerling Volvo MK Kinda 5 7 3 3 18 6CDNF
17 318 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 4 2 4 5 15 2D
18 314 Albin Lundh Volvo Säffle MC 4 3 4 4 15 3D
19 342 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 5J 5 4V 2 16 4D
20 307 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 5 DQ 3 7 15 5DV
21 344 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 3 4 3V 5V 15 6DDNF
22 335 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 3 5 4 3 15
23 328 Helmer Rask Saab Finspångs MS 2 DQ 5 7 14
24 311 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 3 4 3 4 14
25 333 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 4 4 2 4 14
26 339 Alice Johansson Saab Finspångs MS 4 4 1 4 13
27 332 Kim Håkansson Volkswagen Bollnäs MK 3 5 5 DNF 13
28 304 Ida Nylin Saab MK Ran 5 2V 5 DNF 12
29 338 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 1 2 5 3 11
30 322 Joel Björkman Volvo Finspång MS 3 3 3 2 11
31 305 Anton Naumer Volvo Kullings MS 4 5 DNF 2 11
32 325 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 3 4 4 DNF 11
33 303 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 2 5 2 1 10
34 330 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 2 4 4 DNS 10
35 313 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 2 3 2 2 9
36 334 Engla Anderberg Peugeot Årjängs MK DNS 1 2 5 8
37 323 Rasmus Lindberg Saab Orust BSK DNF 5 DNF 3 8
38 306 Stina Nyströmer Saab Fjugesta MS 3 3 1 1 8
39 317 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 2 2 2 1 7
40 340 Evin Moore Volvo Örnsköldsviks MK 2 2 3 DNS 7
41 320 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 4 3 DNF DNS 7
42 337 Eddie Lund Toyota Säffle MC 4 DNF DNS - 4
43 336 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 2 1 DNS DNS 3