Heatindelning:

Resultatlista:

DQ = Diskvalificerad, DNS = Ej start, DNF = Brutit, V = Observation,T = Teknisk, J = Tjuvstart
Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Tot. C B A
1 55 Pelle Wilén Toyota Strängnäs AMS 7 7 7 21 1A
2 29 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 7 5 7 19 2A
3 7 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 7 7 7 21 3A
4 15 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 5 7 7 19 4A
5 6 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 4 7 3 14 1C 1B 5ADNF
6 5 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 5 19 6ADNF
7 9 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 2 5 7 14 2B
8 48 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 5 5 5 15 3B
9 49 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 4 7 5 16 4BDNF
10 14 Henke Palm Opel Ilsbo MK 3 7 7 17 5BDNF
11 16 Emil Gilberg Saab Gestrike RT 5 7 4 16 6BDNF
12 22 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 7 7 DNS 14 2C
13 11 Robin Engström Saab AMF Årsunda 3 4 7 14 3C
14 56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 4 5 5 14 4C
15 43 Joel Karlsson Opel MK Orion 7 DQ 7 14 5C
16 45 Ture Boström Saab Järbo MK 4 5 5 14 6CDNF
17 36 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK 3 5 5 13
18 51 Pontus Eriksson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 4 5 13
19 52 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 4 5 4 13
20 23 Christer Söderlund Toyota MK Orion 7 2 4 13
21 10 Hans Öberg Opel Gestrike RT 5 5 3 13
22 35 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 5 4 3 12
23 28 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 7 4 DQ 11
24 42 Kristofer Enander Opel Rasbo MK 2 3 5 10
25 31 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 2 4 4 10
26 38 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 3 3 4 10
27 1 Thomas Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 3 3 4 10
28 19 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS DQ 5 4 9
29 24 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 DNF 4 9
30 32 Dan Olsson Saab SMK Gävle 5 4 DNF 9
31 26 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 2 3 3 8
32 17 Johan Norlin Volvo SMK Hälsinge 3 2 3 8
33 41 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda Team lumek motorsport 2 4 2 8
34 54 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 4 4 DNS 8
35 50 Christian Hansson Saab Skepptuna MK 5 2 DNF 7
36 18 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle 7 DQ DQ 7
37 8 Sven-Ove Andersson Volvo SMK Gävle DQ 3 3 6
38 40 John Sandin Audi Järbo MK 5 DNF - 5
39 20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda DNF 4 DNF 4
40 46 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 1 3 DNF 4
41 37 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 4 DNF DNS 4
42 34 Stefan Örneholm Saab Films MK 4 DNF DNS 4
43 47 Viggo Forsberg Saab Hofors MK DNF 3 DNF 3
44 53 Robin Nilsson Saab Eskilstuna MK 3 DNF DNS 3
45 25 Jesper Öberg Saab Gestrike RT 3 DNS DNS 3
46 33 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 3 DNF DNS 3
47 3 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 2 DNS - 2
48 39 Henrik Jonsson Saab Bollnäs MK 2 - - 2
49 44 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 2 DNF DNF 2
50 30 Hugo Sandin BMW Järbo MK 1 DNF - 1