HöstRacet

Junior

Heatindelning:

Resultatlista:

DQ = Diskvalificerad, DNS = Ej start, DNF = Brutit, V = Observation,T = Teknisk, J = Tjuvstart
Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Tot. C B A
1 65 Malve Westerling Volvo MK Kinda 7 3 7 17 1A
2 77 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 4 7 7 18 2A
3 57 Wille Örum-Gad Volvo Lessebo MK 5 3 7 15 1C 1B 3A
4 60 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 7 7 7 21 4A
5 66 Hampus Wretman Volkswagen Haninge MK 7 7 5 19 5A
6 92 Anton Naumer Volvo Kullings MS 7 7 7 21 6A
7 58 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 5 7 5 17 2B
8 74 Tove Magnusson Volvo Oskarshamns RRC 7 7 2 16 3B
9 69 Anton Persson Toyota Tomelilla MK Team magic racing 4 4 7 15 4B
10 72 Theo Andersson Volvo MK Speed 7 4 5 16 5BDNF
11 67 Felix Åberg Volvo Vimmerby MS 4 5V 7V 16 6BDNF
12 52 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 7 5 3 15 2C
13 54 Theo Thörnqvist Saab Vimmerby MS 5 4 5 14 3CV
14 93 Zebastian Tunared Toyota Fjärås MK 4 5 5 14 4C
15 56 Alvin Götharson Opel Karlskrona AK Team RutGear Motorsport 3 7 5 15 5C
16 79 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 4 5 4 13 6C
17 61 Filip Jansson Saab Rosendals MK 5 3V 4 12
18 73 Tim Danhall Volvo Silverdalens MSK 5 1 5 11
19 80 Dennis Frosthed Toyota Vimmerby MS Team Racepage www.racepage.org 3 4 4 11
20 85 Niklas Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 3 5 3 11
21 78 Albin Naumer Volvo Kullings MS 4 5V 2 11
22 62 Maja Karlsson Volvo Målilla MK 2 4 4 10
22 86 Hampus Abrahamsson Volvo Karlskrona AK Team RutGear Motorsport 2 4 4 10
24 59 Calle Holgersson Volvo Karlskrona AK Team RutGear Motorsport 5 2 3 10
25 64 Elliot Sjögren Volvo V:A Östergötlands MK 5 DQ 4 9
26 97 Elias Westerling Seat MK Kinda 4 5 DQ 9
27 71 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil & Maskin Degeberga AB DNF 4 4 8
28 70 Elias Mårtensson Volvo Karlskrona AK Team RutGear Motorsport 2 3 3 8
29 76 Julia Hörnander Volvo Tjust MK TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 3 3 2 8
29 90 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 3 3 2 8
31 91 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 2 1 8
32 63 Axia Westerling Volvo MK Kinda 4 2 1 7
33 75 Patrik Hallberg Volvo Haninge MK MAX RPM 7 DQ DQ 7
34 87 Felicia Jingborg Saab Team Skogsåkarna 2 1 3 6
35 83 Albin Karlsson Volvo Vimmerby MS DNF 2 3 5
36 55 Linn Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG DQ 2 3 5
37 96 Klara Strömberg Volvo Laxå MK 3 2 DNF 5
38 82 Albin Gunnarsson Volvo Vimmerby MS DNF 3 DNF 3
39 95 Andreas Toll Saab Kristianstads FRC 3 DNF DNS 3
40 84 Douglas Jarnving Volvo Kalmar MK Team BBG DQ 1 DNS 1
41 88 Sara Nilsson Volvo SMK Valdemarsvik DNS DNS DNS 0
41 94 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft DNS DNS DNS 0